آشنایی با ما
با سلام ( خوش آمدید )

این سایت در جهت معرفی علوم نوین بین رشته ای از جمله مهندسی پزشکی ، مهندسی هسته ای و پرتو پزشکی ، مهندسی برق و الکترونیک و رباتیک و کاربردهای آن در جهت کمک به مهندسان ، پزشکان ، دانشجویان عزیز و سایر علاقمندان در سرتاسر کشور عزیزمان به ویژه همه دانشجویان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1391 شروع به فعالیت کرد. همچنین این وبسایت با همکاری مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت ارتقا سطح علمی و دست یابی راحت دوستان به مقالات علمی مهندسی پزشکی و همچنین مکانی برای تبادل نظرات و پیشنهادات دانشجویان در سراسر کشور فعالیت میکند. بدیهی است که مطالب و نظرات ارزشمند شما عزیزان ما را در این امر یاری خواهد کرد.

تدریس خصوصی کلیه دروس مهندسی برق و مهندسی پزشکی و انجام پروژه های پژوهشی و دانشجویی

shirazbme@sums.ac.ir
shiraz.bme@gmail.com

باتشکر مدیریت سایت (کارشناس ارشد مهندسی پزشکی-بیوالکتریک دانشگاه شیراز)
موضوعات
برگه ها
جستجو در وبلاگ
تاریخ: یکشنبه 10 شهریور 1398 09:19 ق.ظ

بزرگترین رویداد ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوریهای نوین از تاریخ 22 تا 25 مردادماه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد و شامل برنامه های کلیدی زیر میباشد :

v    نشست های تخصصی و کارگاههای کاربردی با ارائه مطالب توسط اساتید برجسته بین المللی

v    بازدیدهای آموزشی از مراکز بیمارستانی و شرکت های مهندسی و پزشکی

v    ایده پردازی ‌، جلسات هم اندیشی و پرسش و پاسخ با حضور دبیر رویداد

v    آشنایی با ثبت اختراع و ثبت پتنت به همراه چالش های تجارت در حوزه مهندسی پزشکی

v    فراخوان و معرفی جایزه  ۱۵ میلیون تومانی تکنولوژی های علوم اعصاب و مدولاسیون عصبی

افتتاحیه ی این مراسم در روز سه شنبه  22/5/1398 در ساعت 8:15 صبح با همکاری جامعه مهندسی پزشکی شیراز به همراهی کادر اجرایی مدرسه تابستانه با حضور معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس افتخاری همایش، مدیر توسعه و فناوری سلامت، نائب رئیس اتاق  ایران و آلمان و رئیس مرکز رشد تجهیزات پزشکی و رئیس همایش برگزار شد که در این مراسم رسمی ، مقامات رسمی دانشگاه به سخنرانی پرداختند و حمایت های همه جانبه خود را اعلام کردند .

درکنار برگزاری چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه، نمایشگاه تجهیزات پزشکی ، با حضور پارک علم و فناوری به نمایش گذاشته و از 6 محصول شرکت های دانش بنیان رونمایی شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری نوین، بر تلاش برای درآمدزایی و تولید ثروت از دانش و محصولات دانش بنیان در کشور تاکید کرد.

او راه اندازی دانشکده علوم و فناوری دانشگاه را به عنوان یک اتفاق خوب برشمرد و اضافه کرد: امید است تا شاهد اتفاقات خوبی در دانشگاه های نسل سوم باشیم و این موضوع نیاز به صبوری دارد.

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این رویداد تاکید کرد: با توجه به اهمیت فناوری و تغییر نگاه سنتی دانشگاه ها از موضوع آموزش و پژوهش، باید دانشگاه ها را به سمت فناوری سوق دهیم.

دکتر «علیرضا چوبینه» توجه ویژه به موضوع فناوری را راه نجات کشور و دانشگاه برشمرد و به حرکت و تلاش دانشگاه برای تبدیل به دانشگاه های نسل چهارم با هدف بهره برداری از دانش و رفتن به سمت درآمدزایی تاکید کرد.

رییس مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز درباره اهداف مرکز رشد تجهیزات پزشکی گفت: شناسایی و ارتقای ظرفیت های علمی و فناوری موجود در استان در ارتباط با تولید تجهیزات پزشکی، ایجاد ارتباط موثر بین مرکز رشد تجهیزات پزشکی و صاحبان ایده و تکنولوژی، ارتقای دانش و توسعه فناوری برای تولید تجهیزات پزشکی موردنیاز کشور و تجاری سازی آن با استفاده از ظرفیت های موجود در کشور و به ویژه توانمندی های استان و دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اهداف این مرکز است.

او درباره محورهای اصلی این رویداد توضیح داد: ابزار دقیق پزشکی و تجهیزات پزشکی، فیزیک پزشکی و پرتو پزشکی، الکترونیک و رباتیک پزشکی، بیومکانیک و بیومکاترونیک، پردازش تصویر و سیگنال، علوم اعصاب و توانبخشی و هوش مصنوعی از محورهای اصلی این رویداد است.

دبیر چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری نوین نیز در این برنامه گفت: «فراخوان طرح و ایده» از دیگر بخش های ویژه این همایش ملی است که به پنج طرح و ایده برگزیده از سوی هیات داوران، پنج جایزه ۱۵ میلیون تومانی اهدا شده و آن طرح برگزیده، مورد حمایت ویژه مادی و معنوی دانشگاه نیز قرار می گیرد که دانشجویان تا پایان شهریور سال جاری فرصت دارند

مهندس «محمد مهربهشتی» با بیان اینکه هدف اصلی این برنامه کاهش فاصله دانشگاه تا صنعت و ایجاد رابطه صنعت با دانشگاه است، افزود: بیش از 3۵۰ دانشجو از سراسر کشور از شهرهای مختلف مانند تهران، اهواز، بوشهر، مشهد و تبریز در این همایش شرکت دارند.

محمد مهربهشتی ادامه داد: با ارتقای سطح این رویدا از استانی به ملی در سال جاری، تلاش خواهد شد تا در سال آینده به شکل بین‌المللی برگزار شود؛  

 مهندس مهربهشتی با اشاره به اینکه نمایشگاه جانبی این همایش نیز با ارایه بیش از ۲۰ نمونه از تجهیزات پزشکی با هدف آشنایی و ایجاد ایده در دانشجویان برگزار می ‌شود، اعلام کرد: پس از این همایش، دوره های تخصصی مهندسی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تا پایان تابستان برگزار می ‌شود.

معاون آموزش مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود : مرکز مهندسی پزشکی شیراز  با یک دهه تجربه تخصصی مهندسی پزشکی و  با دارا بودن بیش از ۳۰۰۰ عضو از مقاطع مختلف تحصیلی بعنوان بزرگترین مرکز فنی پژوهشی و تنها مرکز تخصصی علوم بین رشته ای در استان فارس و جنوب کشور مشغول به فعالیت می باشد؛ این مرکز بصورت یک کنسرسیوم در برگیرنده ی شرکتهای کوچک، با تشکیل دپارتمانهای تخصصی و فنی، همکاری مستمری را با متخصصین فعال جهت نیل به بخشی از اهداف خود که آموزش،مشاوره و تجهیز، تعمیر و نگهداری  و طراحی و تولید نمونه اولیه تجهیزات پزشکی می باشد و نیز برای بهره بردن از پتانسیل ها و ظرفیتهای موجود اقدامات موثری را انجام داده است. در چندسال اخیر این مرکز توانسته، بسته به نیاز و تخصص با افراد زبده گامی مهم در عرصه آموزش، طراحی، ساخت، تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بردارد و موفق به برگزاری برنامه های آموزشی پژوهشی هدفمند از جمله کارگاه های تخصصی و عملی، سمینارها و همایشهای ملی مهندسی پزشکی شود و در پی آشنایی با علوم نوین و چالش های پیش رو در این حوزه، برای برقراری ارتباط مستقیم بین مراکز و انجمنهای صنفی و دانشگاهی، دانشجویان و علاقمندان کلیه رشته ها، اقدام به برگزاری جلسات مشترکی با اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر دانشگاه های معتبر کرد تا در عملیاتی کردن ایده های مرکز از همه پتانسیلها استفاده نماید.

در بخش غرفه ی جامعه ی مهندسی پزشکی شیراز ، محصولاتی از جمله کتاب زبان مهندسی پزشکی ، پکیج مهندسی پزشکی ، نرم افزار های اطلس مهندسی پزشکی ، اطلس جامع ابزار جراحی و فرهنگ لغت مهندسی پزشکی بصورت کامل ارائه شد.

همچنین راجع به دوره های مهندسی و تجهیزات پزشکی و نحوه برگزاری آنها و چگونگی ارتباط ، فعالیت و همکاری شرکت کنندگان اطلاعاتی به آنها ارائه گردید.

 
تازه ترین مطالب
لینکدونی
ابزارک ها
 • کل بازدید:
 • بازدید امروز :
 • یازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*

.

*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* PRchecker.info -----------

 • به کدام مطالب حوزه مهندسی و پزشکی بیشتر علاقمندید؟


 • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic