تبلیغات
مرکزمهندسی پزشکی شیراز - روش جدید MRI
آشنایی با ما
با سلام ( خوش آمدید )

این سایت در جهت معرفی علوم نوین بین رشته ای از جمله مهندسی پزشکی ، مهندسی هسته ای و پرتو پزشکی ، مهندسی برق و الکترونیک و رباتیک و کاربردهای آن در جهت کمک به مهندسان ، پزشکان ، دانشجویان عزیز و سایر علاقمندان در سرتاسر کشور عزیزمان به ویژه همه دانشجویان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1391 شروع به فعالیت کرد. همچنین این وبسایت با همکاری مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت ارتقا سطح علمی و دست یابی راحت دوستان به مقالات علمی مهندسی پزشکی و همچنین مکانی برای تبادل نظرات و پیشنهادات دانشجویان در سراسر کشور فعالیت میکند. بدیهی است که مطالب و نظرات ارزشمند شما عزیزان ما را در این امر یاری خواهد کرد.

تدریس خصوصی کلیه دروس مهندسی برق و مهندسی پزشکی و انجام پروژه های پژوهشی و دانشجویی

shirazbme@sums.ac.ir
shiraz.bme@gmail.com

باتشکر مدیریت سایت (کارشناس ارشد مهندسی پزشکی-بیوالکتریک دانشگاه شیراز)
موضوعات
برگه ها
جستجو در وبلاگ
نویسنده :عطیه یعقوبی
تاریخ: پنجشنبه 30 شهریور 1391 12:12 ب.ظ

از نظر طبی ، گرفتن یک MRI خیلی مفید است.....اما........... بسیار گران ،وقتگیر و بعضی مواقع جز انتخاب های آدم نمی تواند باشد.

سیمنس دستگاهی را ظراحی و تولید کرده که دارای سیملوله های بیشتری است . و در نتیجه ، کیفیت تصویربالاتری در زمان کمتری را ارائه می دهد.

....دستگاه های MRI در مراکز کلینیکی ، 12 سیملوله بیشتر ندارند. ولی دستگاه هایی که در حال ایجاد شدن هستند، 96(!) سیملوله دارند که بر روی پوست سر گذاشته می شود. "هر چقدر ردیاب  کوچک تر و نزدیک تر باشد، بهره بالاتر است" این سخن را Lawrence Wald  بیوفیزیکدانی  در بیمارستنا مرکزی ماساچوست در بوستون می گوید . وی و همکارانش با همکاری با سیمنس این دستگاه راایجاد کردند. "ولی یک ردیاب  فقط قسمتی از مغز را تصویر برداری می کند، به همین دلیل به ردیاب  های بسیاری در همه جای پوست سر نیاز است. ".هر سیملوله یک سیگنال اسپینی کوچک ولی بسیار دقیقی از از بافت مغزی زیر خود دریافت می کند . سپس تصاویر بدست آمده به پیوند می خورند و تصویری با وضوح بسیار بالایی از مغز ارائه می دهند.
John gabrieli   یک عصبشناس در MIT می گوید "این میتواند یکی از بزرگترین توسعه ها برای تویر برداری از مغز برای سالهای آینده یاشد ، مخصوصا وقتی که سیمنس آن را تبلیغ هم می کند...اگر تصویری واضح و دقیق از مغز داشته باسیم ، می توانیم قدم های بزگتری رو به جلو برداریم".

mritechnology

این دستگاه چند کانالی به بعضی بیماران صرعی در حال حاضر کمک کرده . با استفاده از دستگاه اولیه، دانسمندان در 2/3 بیمارانی که بیماری صرع داشتند، بافت های غیر عادی پیدا کردن در صورتی که در تصویر های قبلی وضعیت آنها عادی دیده می شد .
دانشمندان با این  دستگاه اولیه برای مطالعه آلزایمر شروع به آزمایش کردند.Wald  می گوید:"در بیماری هایی مانند آلزایمر که هیج تشخیص اساسسی و مشخصی بر اساس تصاویر وجود ندارد، ما امیدواریم که بتوانیم تغییرات کوچک در مغز را که می تواند  اطلاعات جدیدی را حاصل دهد ،استفاده کنیم. این  دستگاه  شاید حتی  بتواند نحوه ی تداوی را نشان دهد. " 
همچنین دستگاه می تواند نوع فهم نا از مغز را تحت تاثیر قرار بدهد.gabrieli  می گوید :"وضوح فضایی MRI بسیار اندک است . به همین دلی برای جواب بسیاری از سوال های علمی به بن بست خورده ایم ". با وضوح تصویر بالا ، دانشمندان مبتوانند حالت های مختلف شناختن را از نظر نورولوژیکی حدس بزنند .به طور مثال  gabrieli مایل است که قسمت های مختلف بادامه ی مغز را بررسی کند-قسمتی از مغز که تاثیر بالای بر احساسات دارد: آنها را کنترل می کند.مانند خوشحالی و ناراحتی و ترس.
تازه ترین مطالب
لینکدونی
ابزارک ها
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*

.

*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* PRchecker.info -----------

  • به کدام مطالب حوزه مهندسی و پزشکی بیشتر علاقمندید؟