آشنایی با ما
با سلام ( خوش آمدید )

این سایت در جهت معرفی علوم نوین بین رشته ای از جمله مهندسی پزشکی ، مهندسی هسته ای و پرتو پزشکی ، مهندسی برق و الکترونیک و رباتیک و کاربردهای آن در جهت کمک به مهندسان ، پزشکان ، دانشجویان عزیز و سایر علاقمندان در سرتاسر کشور عزیزمان به ویژه همه دانشجویان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1391 شروع به فعالیت کرد. همچنین این وبسایت با همکاری مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت ارتقا سطح علمی و دست یابی راحت دوستان به مقالات علمی مهندسی پزشکی و همچنین مکانی برای تبادل نظرات و پیشنهادات دانشجویان در سراسر کشور فعالیت میکند. بدیهی است که مطالب و نظرات ارزشمند شما عزیزان ما را در این امر یاری خواهد کرد.

تدریس خصوصی کلیه دروس مهندسی برق و مهندسی پزشکی و انجام پروژه های پژوهشی و دانشجویی

shirazbme@sums.ac.ir
shiraz.bme@gmail.com

باتشکر مدیریت سایت (کارشناس ارشد مهندسی پزشکی-بیوالکتریک دانشگاه شیراز)
موضوعات
برگه ها
جستجو در وبلاگ
تاریخ: یکشنبه 10 آبان 1394 05:56 ب.ظ

 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی پزشکی ایران_شیراز(شیراز هلث) در زمینه تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی ،آزمایشگاهی ،صنایع دارویی ،بیمارستانی ،طب ورزشی و صنعت سلامت با همکاری و مساعدت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی ،دانشگاه علوم پزشکی شیراز ونمایشگاه بین المللی شیراز از تاریخ 14 الی 17 مهرماه 94 درمحل دایمی نمایشگاه های بین المللی شیراز برگزار شد.


http://shirazbme.ir/

این نمایشگاه با حضور 200شرکت درقالب 416 غرفه ازسرار نقاط کشور که شامل 50شرکت تولیدکننده و120 شرکت درزمینه تجهیزات پزشکی وبیمارستانی و30شرکت درزمینه آزمایشگاهی می باشد؛شیراز قطب تجهیزات پزشکی کشور محسوب میشود واین نمایشگاه یکی از بزرگترین وفراگیرترین نمایشگاه های بین المللی تجهیزات پزشکی ،دندانپزشکی ،آزمایشگاهی و صنایع دارویی کشور میباشد. دراین نمایشگاه شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله تولیدکنندگان ،صادرکنندگان ،واردکنندگان وتوزیع کنندگان داخلی و خارجی نمایندگانی ازکشورهای خارجی با ارایه آخرین دستاوردهای خود مشارکت داشتند؛ بازار هدف نمایشگاه بین المللی شیراز هلث ،علاوه برمعرفی برندهای داخلی وخارجی ،تامین نیازهای داخلی و معرفی فعالان این عرصه به سایر کشورها باعقد تفاهم نامه های فی مابین است. جلب حمایت دانشگاه ها ، بیمارستانها ،مراکزتحقیقاتی ،انجمن های علمی و دعوت از چهره های تاثیر گذار حوزه ی سلامت جهت حضور دراین رخداد بزرگ صنعت سلامت کشور ازسوی ستاد اجرایی و کمیته علمی و دعوت از شرکتهای معتبر خارجی به این نمایشگاه و ارسال دعوتنامه از طریق وزارت امورخارجه و اتاق های بازرگانی به شرکت ها، سازمانها و فعالان اصلی خارجی ، به منظور کم رنگ کردن بحث تحریم های اخیر از برنامه های جانبی این نمایشگاه بود.

این نمایشگاه باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اتحادیه صنف لوازم پزشکی و با حضور وحمایت هلال احمر، اورژانس کشور، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور،سازمان بهزیستی ، سازمان انتقال خون ،سازمان پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی و در مساحتی بالغ بر 10هزار مترمربع فضای مسقف نمایشگاهی درسالن های حافظ ،بهار و سرو دایر گردید.

به گزارش خبرنگار وب در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،دکتر محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی  از این نمایشگاه که آخرین تکنولوژی های روز دنیا درحوزه ی سلامت معرفی می کند ، دیدن و با مسوولان و نمایندگان شرکتهای مختلف تولیدکننده  تجهیزات پزشکی درخصوص کارایی تجهیزات برای ارایه خدمات به بیماران گفت وگو کرد؛ دراین بازدید مهندس علیرضا مهرابی رییس کل اداره ی تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه این نمایشگاه هر دوسال یکبار برگزار می گردد گفت هدف ازبرگزاری این نمایشگاه ها ارایه آخرین تکنولوژی های موجود در دنیا و کالاهای سلامت محور به خصوص درحوزه ی تولیدات داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از بازدید مسوولان دانشگاه ،آشنایی با تکنولوژی ها ،دستگاه ها و تجهیزات پزشکی روز دنیا درحوزه ی سلامت و استفاده از آن است.

مرکز مهندسی پزشکی شیراز به عنوان بزرگترین و تنها مرکز فنی پژوهشی با دارا بودن بیش از 2000 عضو به صوت حضوری از استان فارس و جنوب کشور حضورپررنگی را با همکاری مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی داشت. دانشجویان ، متخصصان تجهیزات پزشکی و رؤسا و مسوولان بیمارستانها ازاین غرفه بازدید کردند و راهکارهایی درجهت افزایش فعالیت ها و چالش ها موجود ارایه کردند؛ وبا تعدادی ازشرکتهای فعال و مسوولان مهندسی پزشکی بیمارستانها مقدمات همکاری نیز برنامه ریزی شد.مهندس محمد مهربهشتی مدیر مرکز مهندسی پزشکی شیراز با بیان اینکه پتانسیل های فراوانی در حوزه تولید تجهیزات پزشکی وجود دارد به لزوم همکاری با فارغ التحصیلان و حمایت از طرح های دانش بنیان اشاره کرد که به لطف پرودگار توانستیم طرح های مناسبی را با همکاری دانشجویان  آغاز و به سرانجام برسانیم. از جمله اقدامات این مرکز پس از 5 سال تاسیس میتوان به برگزاری  بیش از 50 برنامه فنی آموزشی و پژوهشی از جمله کارگاهها ، همایشها و سمینارهای مهندسی پزشکی ، ساخت و تولید چند ایده در زمینه علوم نوین بین رشته ای و همکاری و مشاوره با شرکتهای تجهیزات پزشکی و مراکز درمانی میباشد . از دیگر اقدامات مرکز مهندسی پزشکی شیراز به عنوان نماینده رسمی ماهنامه مهندسی پزشکی در استان فارس  اطلاع رسانی در مورد نحوه عضویت و دریافت ماهنامه به بازدید کنندگان در نمایشگاه بود.

www.shirazbme.ir

ازجمله اقدامات این مرکزدر نمایشگاه ، جلسات هم اندیشی جهت نوآوری ،پژوهش ، کارگاه های آموزشی و عضوگیری بود.جهت پیگیری بیشتر اخبار مهندسی پزشکی در استان فارس و جنوب کشور میتوانند به آدرس سایت مرکز به نشانی www.shirazbme.ir  مراجعه فرمایید.

نویسنده و خبرنگار: زهرا اصغری جهرمی نماینده جامعه مهندسی پزشکی شیراز

 

تازه ترین مطالب
لینکدونی
ابزارک ها
 • کل بازدید:
 • بازدید امروز :
 • یازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*

.

*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* PRchecker.info -----------

 • به کدام مطالب حوزه مهندسی و پزشکی بیشتر علاقمندید؟


 • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات