آشنایی با ما
با سلام ( خوش آمدید )

این سایت در جهت معرفی علوم نوین بین رشته ای از جمله مهندسی پزشکی ، مهندسی هسته ای و پرتو پزشکی ، مهندسی برق و الکترونیک و رباتیک و کاربردهای آن در جهت کمک به مهندسان ، پزشکان ، دانشجویان عزیز و سایر علاقمندان در سرتاسر کشور عزیزمان به ویژه همه دانشجویان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1391 شروع به فعالیت کرد. همچنین این وبسایت با همکاری مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت ارتقا سطح علمی و دست یابی راحت دوستان به مقالات علمی مهندسی پزشکی و همچنین مکانی برای تبادل نظرات و پیشنهادات دانشجویان در سراسر کشور فعالیت میکند. بدیهی است که مطالب و نظرات ارزشمند شما عزیزان ما را در این امر یاری خواهد کرد.

تدریس خصوصی کلیه دروس مهندسی برق و مهندسی پزشکی و انجام پروژه های پژوهشی و دانشجویی

shirazbme@sums.ac.ir
shiraz.bme@gmail.com

باتشکر مدیریت سایت (کارشناس ارشد مهندسی پزشکی-بیوالکتریک دانشگاه شیراز)
موضوعات
برگه ها
جستجو در وبلاگ


 نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام شد و دانشگاه شیراز بعد از دانشگاه‌های تهران در جایگاه ششم جدول قرار گرفت.

رئیس مركز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران را در سال 1390 اعلام كرد و گفت: دانشگاه تهران با امتیاز 100 رتبه‌ی اوّل را در رتبه‌بندی سال 90 به دست آورده است.

دكتر جعفر مهراد افزود: رتبه‌ی دوم تا پنجم نیز به ترتیب به دانشگاه صنعتی شریف (19/71)؛ دانشگاه صنعتی امیركبیر (94/61)؛ دانشگاه تربیت مدرس (43/52) و دانشگاه علم و صنعت ایران (36/51) تعلق دارد. در رتبه‌بندی سال 89 امتیاز این دانشگاه‌ها از مجموع 100 به ترتیب 17/65، 49/52، 78/44 و 17/40 بود كه در رتبه‌بندی حاضر پیشرفت چشمگیری در امتیازات این دانشگاه‌ها به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: در فاصله‌ی رتبه‌های 5 تا 10 در مقایسه با نتایج رتبه‌بندی سال 89 جابجایی دانشگاه‌ها انجام گرفته است. بر اساس نتایج رتبه‌بندی سال 90، دانشگاه‌های شیراز (23/38)؛ صنعتی اصفهان (13/35)؛ فردوسی مشهد (99/30)؛ شهید بهشتی (76/29) و تبریز (93/28) به ترتیب رتبه‌های ششم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته‌ی رئیس مركز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، جابجایی‌های انجام گرفته مربوط به دانشگاه‌های تبریز و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی می‌باشد كه در رتبه‌بندی سال 89 در جایگاه 9 و 10 قرار داشتند و اكنون با نشستن در مكان‌های 10 و 11 و نیز صعود دانشگاه شهید بهشتی از مقام 11 در رتبه‌بندی سال 89 به رتبه‌ی 9 در رتبه‌بندی سال 90، این جابجایی انجام پذیرفته است.

وی اضافه كرد: رتبه‌های 12 تا 20 به دانشگاه‌های اصفهان (84/17)؛ مازندران (27/15)؛ ارومیه (76/13)؛ شهید چمران اهواز (63/13)؛ بوعلی سینا (35/13)؛ شهید باهنر كرمان (13)؛ كاشان (71/12)؛ گیلان (83/11) و رازی (46/11) تعلق دارد.

دكتر مهراد بیان داشت: در فاصله‌ی رتبه‌های 14 تا 20 نیز جابجایی‌هایی در رتبه‌ی دانشگاه‌ها انجام گرفته است؛ به عنوان مثال، دانشگاه بوعلی سینا كه در سال 1389 از رتبه‌ی 14 برخوردار بود، هم اینك در مقام 16 قرار دارد. دانشگاه تربیت معلم كه حائز رتبه‌ی 19 در سال 1389 بود، اكنون جایگاه 26 را از آن خود كرده است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) خاطرنشان كرد: مؤسسات پژوهشی شركت‌كننده در این رتبه‌بندی مؤسساتی هستند كه دانشجو می‌پذیرند و از مجموع 73 مؤسسه‌ی شركت‌كننده در رتبه‌بندی، 12 مورد به پژوهشگاه‌ها مربوط می‌شود.

دكتر مهراد افزود: دسترسی به رتبه‌ی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و امتیازات مكتسبه از طریق نشانی: www.isc.gov.ir امكان‌پذیر است.

سرپرست ISC اظهار داشت: معیارها و شاخص‌های مورد استفاده در این رتبه‌بندی همان شاخص‌های مصوب است كه توسط خبرگان رتبه‌بندی و با تأیید نمایندگان آموزش عالی كشورهای اسلامی در سال 86 با نظارت و مدیریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تهیه شده است.

دكتر مهراد ادامه داد: روش‌شناسی رتبه‌بندی حاوی 5 معیار كلی پژوهش، آموزش، وجهه‌ی بین‌المللی، امكانات و تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی مؤسسات علمی است كه هر كدام خود دارای شاخص‌های مختلف هستند.

تازه ترین مطالب
لینکدونی
ابزارک ها
 • کل بازدید:
 • بازدید امروز :
 • یازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*

.

*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* PRchecker.info -----------

 • به کدام مطالب حوزه مهندسی و پزشکی بیشتر علاقمندید؟


 • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic