آشنایی با ما
با سلام ( خوش آمدید )

این سایت در جهت معرفی علوم نوین بین رشته ای از جمله مهندسی پزشکی ، مهندسی هسته ای و پرتو پزشکی ، مهندسی برق و الکترونیک و رباتیک و کاربردهای آن در جهت کمک به مهندسان ، پزشکان ، دانشجویان عزیز و سایر علاقمندان در سرتاسر کشور عزیزمان به ویژه همه دانشجویان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1391 شروع به فعالیت کرد. همچنین این وبسایت با همکاری مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت ارتقا سطح علمی و دست یابی راحت دوستان به مقالات علمی مهندسی پزشکی و همچنین مکانی برای تبادل نظرات و پیشنهادات دانشجویان در سراسر کشور فعالیت میکند. بدیهی است که مطالب و نظرات ارزشمند شما عزیزان ما را در این امر یاری خواهد کرد.

تدریس خصوصی کلیه دروس مهندسی برق و مهندسی پزشکی و انجام پروژه های پژوهشی و دانشجویی

shirazbme@sums.ac.ir
shiraz.bme@gmail.com

باتشکر مدیریت سایت (کارشناس ارشد مهندسی پزشکی-بیوالکتریک دانشگاه شیراز)
موضوعات
برگه ها
جستجو در وبلاگ

معرفی گروه

 گروه فیزیک پزشکی از سال 1362 به عنوان بخشی از گروه  فیزیولوژی در دانشکده پزشکی شیراز شروع به کار نمود از اساتید گروه در این زمینه می توان از آقای دکتر سید حسن عباسی فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی از آمریکا نام برد.

  در سال 1375 آقای مهندس محمد مهدی موحدی همکاری خود را با گروه شروع نمودند، نامبرده فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک از کشور انگلستان بوده که از سال 1382 مسئولیت بخش فیزیک پزشکی را بر عهده گرفتند. 

   در همان زمان علیرغم محدود بودن اعضاء بخش فیزیک پزشکی، این بخش نسبت به ارائه خدمات آموزشی به نه دانشکده تابعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خصوصاً پیراپزشکی اقدام می نمود. با توجه به اهداف در نظر گرفته شده در جهت ارتقاء بخش به گروه و توسعه رشته های تخصصی در زمینه مربوط اقدام به جذب فارغ التحصیلانی در زمینه های تخصصی مربوطه گردید و در همین خصوص آقای دکتر توکلی گلپایگانی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران و آقای دکتر مهدی زاده دانشجوی رشته فیزیک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان بورسیه گروه پذیرفته شدند. 

  در سال 1386 با ورود آقای دکتر توکلی گروه فیزیک پزشکی به مدیریت آقای مهندس موحدی با جدا شدن از گروه فیزیولوژی بطور مستقل شروع به فعالیت نمود در سال 1387 بطور رسمی حکم تاسیس و استقلال گروه توسط وزارت محترم بهداشت و دانشگاه ابلاغ گردید. در سال 1388 با ملحق شدن دیگر اساتید گروه و تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی و تحقیقاتی فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی پس از بازدید هیئت های محترم برد تخصصی فیزیک و مهندسی پزشکی این گروه موفق به اخذ مجوز راه اندازی مقطع تحصیلات تکمیلی در دو رشته فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی با گرایش بیو الکتریک گردید که این موفقیت در راه اندازی همزمان دو مقطع در یک گروه برای اولین بار در دانشگاه صورت پذیرفته بود. با حمایت مسئولین محترم دانشگاه و سعی و تلاش اعضاء هیئت علمی گروه مرکز تحقیقات فیزیک و مهندسی پزشکی در حال شکل گیری و طی مراحل اخذ مصوبه از دانشگاه و وزارت محترم بهداشت می باشد. در سال 1389 مدیریت گروه به آقای دکتر سید محمد جواد مرتضوی دارای دکترای فیزیک پزشکی و فلوشیپ رادیوبیولوژی با مرتبه علمی استادی تفویض گردید.

 رسالت 

رسالت گروه فیزیك پزشكی آموزش، پژوهش و تربیت دانشجویان در راستای ارتقاء آگاهی و شناخت آنها در زمینه علوم پزشكی علی الخصوص تلفیق و كاربرد علوم پایه و مهندسی در پزشكی از جمله فیزیك پزشكی و مهندسی پزشكی می باشد. جهت انجام ماموریت فوق، اقدامات ذیل در گروه انجام می گیرد:

-آموزش و پرورش دانشجویان پزشكی در زمینه فیزیك پزشكی

- آموزش و تربیت مهندسین پزشكی

- آموزش و پرورش دانشجویان علوم پزشكی در زمینه كاربرد فیزیك و علوم مهندسی در علم پزشكی

- انجام پژوهشهای كاربردی و پایه ای در زمینه علوم فیزیك پزشكی و مهندسی پزشكی

- ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های پژوهشی
تازه ترین مطالب
لینکدونی
ابزارک ها
 • کل بازدید:
 • بازدید امروز :
 • یازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*

.

*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* *---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---*---* PRchecker.info -----------

 • به کدام مطالب حوزه مهندسی و پزشکی بیشتر علاقمندید؟


 • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic